EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Aktuálně z Vietnamu

Úspěšná mise ve Vietnamu. Podnikatelé uzavřeli už sedm smluv

Čeští podnikatelé ve Vietnamu podepsali sedm smluv či memorand.

Đọc thêm...

Čína podle soudu nemá „monopol“ v Jihočínském moři. Verdikt nepřijmeme, zní z Pekingu

Mezinárodní arbitrážní soud v Haagu rozhodl, že Čína nemá nárok na sporné ostrovy v Jihočínském moři a svými aktivitami porušuje práva Filipín.

Đọc thêm...

Americké zbraně zamíří po letech zákazu do Vietnamu, Obama ruší embargo

Spojené státy zruší embargo na prodej zbraní do Vietnamu.

Đọc thêm...

Ekologická katastrofa ve Vietnamu, ocelárna otrávila kilometry pobřeží

Tuny mrtvých ryb a ptáků, nemocné děti i dospělí, prchající turisté – to jsou důsledky ekologické katastrofy, která v posledních týdnech postihla Vietnam.

Đọc thêm...

Vietnamci zabavili čínskou loď, která pašovala 100 tisíc litrů paliva

Vietnamská pobřežní policie zabavila čínskou loď kvůli údajnému narušení vietnamských vod.

Đọc thêm...

Vietnamský parlament povede žena, poprvé od nástupu komunistů k moci

Nguyen Thi Kim Ngan se stane první ženou, která bude stát v čele pětisetčlenného vietnamského parlamentu.

Đọc thêm...

Vietnam bude po sjezdu komunistů pokračovat v mírných reformách

Vládnoucí vietnamská komunistická strana zakončila svůj sjezd, na němž nejdůležitější politickou funkci v zemi obhájil její konzervativní vůdce Nguyen Phu Trong.

Đọc thêm...

Čína staví předsunuté letecké základny na moři

Čína na Spratlyho ostrovech ve sporné oblasti Jihočínského moře staví předsunuté letecké základny. Uvedla to americká společnost IHS Jane's Defence.

Đọc thêm...

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz