EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Vietnamská kuchyně

„Byl to masakr.“ Asijská kuchyně přilákala do Holešovic tisíce lidí

Festival asijské kultury na Výstavišti Holešovice zlákal v sobotu tisíce lidí. Mnozí z nich museli vystát fronty sahající až ke Stromovce, aby se dostali ke vstupu.

Đọc thêm...

Slavnou vietnamskou polévku „Pho“ už Češi dobře znají. Víte ale, odkud pochází a co to znamená?

Slavnou polévku Phở (jak se píše ve vietnamštině) už velmi dobře známe i v Česku.

Đọc thêm...

Jaké je tajemství slavné vietnamské polévky pho?

HANOJ - Gastronomie se často rýmuje s pěkně upraveným stolem, bílým ubrusem a pečlivou výzdobou.

Đọc thêm...

Malá Hanoj v Praze: domácí vietnamská kuchyně i ovoce, které neznáte

Jestli si chcete v Praze dopřát (a ochutnat) kousek Asie, naplánujte si výlet do Sapy.

Đọc thêm...

Vůně polévky PHO

Když jdete pražskou vinohradskou ulicí Slavíkova v deset hodin po ránu, zavane k vám nezvyklá vůně. Je těžké ji popsat, malinko tam cítíte sladkost, probleskne tam badyán a zázvor, trochu citrónu a hlavně něco, co vás chytí za nos táhne směrem k malému bistru. To zrovna otevřeli dveře a ulicí se rozvine vůně polévky PHO.

Đọc thêm...

Vietnamská kuchyně - láska na celý život!

 

Když jsem před čtyřmi lety poprvé zabloudila do vietnamské tržnice SAPA na okraji Prahy, netušila jsem, jak moc mě tahle chyba v orientaci ovlivní. Do té doby jsem měla o vietnamské kuchyni jen velmi mlhavé představy a nijak zvlášť jsem se po ní nepídila. Od té doby jsem se pokusila některé vietnamské speciality sama uvařit a navíc se stala pravidelnou návštěvnicí

Đọc thêm...

Phonomén!

Většina z vás podnikajících kulinářské výpravy do asijských bister/kvazirestaurací, jistě víte, že to, co vám přinesou na talíři (na talíři!), není pořádně ani vietnamské ani čínské jídlo. Nazvěme to smaženým kompromisem, jenž je uzpůsoben evropskému stylu. Ale máme tu nový fenomén. PHOnomén!

Đọc thêm...

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz