EIC – Elektronické Informační Centrum – Trung tâm thông tin điện tử là tên của dự án do nhóm kỹ sư người Việt nam, đang sống và làm việc tại Cộng hòa Séc, lập ra và thực hiện. Mục đích chính của dự án là : (1) Cung cấp các thông tin, đặc biệt là về pháp lý, và tư vấn pháp lý cho cộng đồng người Việt đang sống tại Séc, (2) Dịch và đăng tải những tin tức thời sự diễn ra tại CH Séc. Tất cả đều nhằm mục đích giúp đỡ cho quá trình hội nhập của người Việt Nam vào xã hội Séc và để từng cá nhân có thể tự mình giải quyết được những vấn đề nảy sinh tại đây. Ngoài ra, cũng cung cấp cho người Séc một số thông tin cơ bản về con người và đất nước Việt nam. Tin tức hoặc bài viết và ý kiến đóng góp cho trang web xin gửi về email: nguyendoantruong@seznam.cz.

Back Viet Magazín v Češtině | Viet Magazín v Češtině | Za krásami Vietnamu

Za krásami Vietnamu

Navštivte Cao Dai, vietnamský chrám, kde uctívají Ježíše i Lenina

Vládne v něm příjemná atmosféra a najdete zde symboly všech náboženství světa.

Đọc thêm...

Znáte Vietnam? Zážitkem jsou tunely Vietkongu, Čamské svatyně i říční tržiště

Hanoj, Saigon, Dračí zátoka. Myslíte, že víc toho Vietnam nemůže nabídnout? Chyba.

Đọc thêm...

Mezi novými divy světa je Zátoka Ha Long nebo Stolová hora

V pátek 11.11. v 11:11,11 se uzavřelo hlasování o nových sedm přírodních divů světa. Podle předběžných výsledků se do tohoto exkluzivního klubu podle webu new7wonders

Đọc thêm...

Národní park Phong Nha – Ke Bang, největší jeskynní systémy na světě.

  

Jsou stále ještě místa na naší planetě, která překvapí svou nedotčeností, krásou a ryzí čistotou, kterou dokáže svou nesmírnou fantazií vytvořit pouze příroda.

Đọc thêm...

HA LONG – skalní ráj, nebo skalní peklo?

Drtivá většina z nás si ani neuvědomuje, že pod nohami máme ještě jeden svět, svět netušených záhad, nebezpečí i jistoty, chladu i výbušné krásy -

Đọc thêm...

Vinh - Vietnam

 

Vinh je hlavní město vietnamské provincie Nghe An. Jedním z hlavních důvodů k návštěvě města je Ho Či Minovo rodiště a dům jeho dětství. Připomeňme, že Ho Či Min po návratu z čínského exilu založil revoluční hnutí v jeskyních Pac Bo u Cao Bangu na severu země. V nejjižnější výspě severního Vietnamu však jeho příběh kdysi dávno začal.

Đọc thêm...

Tây Ninh - Vietnam

 

Tây Ninh, chrámové město, je velmi zajímavý turistický cíl v jihozápadním Vietnamu . Je to barevné sídlo svébytného náboženství Cao Dai. Cao Dai je čistě vietnamská sekta, která vznikla ve 20. století, a slučuje hlavní asijská náboženství a křesťanství.

Đọc thêm...

Thua Thien Hue – kolébka dějin

Thua Thien Hue, historicky a kulturně bohatá provincie, se nachází v oblasti středního Vietnamu. Na rozdíl od ostatních provincií jsou zde čtyři roční období: chladné jaro, velmi horké léto, mírný podzim a větrná a mrazivá zima. V letních měsících se můžeme setkat s déletrvajícím monzunovým deštěm, který přichází „hasit“ rozžhavené město.

Đọc thêm...

Elektronické Informační Centrum, zkratka : EIC, je název projektu skupiny vietnamských inženýrů, kteří žijí a pracují tady v ČR. Hlavní obsahy tohoto projektu jsou : (1) poskytovat informace, zejména právní, současně s provozováním poradny, určené vietnamským občanům žijícím v ČR; (2) Překládat a zveřejnit aktuální články z českého jazyka do vietnamského; Cílem tohoto projektu je pomoci vietnamským občanům v procesu integrace do české společnosti, aby mohl každý jedinec sám vyřešit vzniklé záležitosti v prostředí českém. Mimo to poskytuje zájemcům z české strany nějaké užitečné informace o Vietnamu a jeho lidech. Všechny otázky nebo články a připomínky ohledně EIC, prosíme, zašlete na mailovou adresu : nguyendoantruong@seznam/cz nebo eic2011@seznam.cz